Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie - lucru in israel
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie - lucru in israel

Buna ziua,As avea si eu o intrebare. Tatal meu a lucrat in Israel din 1994-2001 prin Ministerul Muncii platind acolo toate cotizatiile si cele necesare. Acum este pensionat cu limita de varsta. Intrebarea mea este : i se pot adauga anii aceia pe cartea de munca si sai fie recalculata pensia sau ceva de genul asta ?
Sigur ca da, acei ani sunt vechime. Faceti dovada cu adeverinta pentru aceea perioada mergeti la casa de pensii si formulati cerere de recalculare a pensiei in raport de aceea perioada.

Av. Zodila Elena
www.onlinelawyer.ro