Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Angajare personal Asociatie Proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Angajare personal Asociatie Proprietari

Va rog sa imi spuneti daca trebue sa facem contracte individuale cu personalul angajat de asociatie (administrator, paznici, personal curatenie, etc.).
In caz afirmativ, ce fel (tip) de contracte? Exista formulare pentru astfel de contracte?
Va multumesc.
Pentru FUNCTIILE ALESE remunerarea este sub forma de indemnnizatie lunara sau chiar trimestriala pe baza de contract de mandat,adica se incheie un contract individual de munca sau conventie civila de prestari servicii.Plata se face in baza statului de plata aferent.
Urmariti aceasta discutie:
www.avocatnet.ro/content/for...

@Marlena27
Niciuna din functiile enumerate de utilizator nu sunt FUNCTII ALESE, asa ca nu se intelege de ce ati dat acel raspuns.