Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot beneficia de pensie?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot beneficia de pensie?

Sexul-masculin
Data nasterii-1961.25.oct.
Stagiu realizat-27 ani de grupa speciala ca otelar, 3 ani in grupa a doua ca strungar si stagiul militar de un an si patru luni.
1-Cand ies la pensie?
2-Cat o sami taie din pensie ca nu am cotizatia completa.
Va urez un calduros LA MULTI ANI !si sarbatori fericite!!!!
Daca incadrarea celor 27 de ani este corecta atunci beneficiati de o reducere cu 13 ani din 65 a varstei standard de pensionare.Stagiul complet de cotizare este indeplinit,mai aveti de asteptat cu varsta.Cea mai apropiata forma de pensionare este cea de limita de varsta la 52 ani.O seara buna.
=D> Multumesc mult