avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... casatorie cetatean non ue
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

casatorie cetatean non ue

sa fac o invitatie unei doamne din colombia trebuie stampilata de oficiul roman pentru straini de pe raza judetului ce fac parte eu?si a doua intrebare poate sa obtina viza de la ambasada spaniola dupa ce ne vom casatori si bineinteles va dobandi residenta in romania eu fiind resident in spania?cu stima si respect va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: emy h , utilizator 13:57, 29 Decembrie 2010
va dobandi drept de sedere in Spania unde locuiti dvs.
multumesc mult !!dar inviatia ce eu io voi trimite va trebui stampilata de oficiul roman pentru straiani? cu stima !!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informatii casatorie cetatean iranian GabrielaTT GabrielaTT Buna ziua , Sunt romanca si momentan traiesc in Spania . As dori sa ma casatoresc cu un cetatean iranian in Romania . In primul rand as dori sa stiu daca pot ... (vezi toată discuția)
Invitatie cetatean strain atalinna atalinna Buna ziua tuturor.Desi am cautat informatii pe tema unei invitatii nu am gasit inf complete si corecte.As dori sa fac o invitatie unui cetatean egiptean.Unde ... (vezi toată discuția)
Invitatie cetatean irakian chscrina chscrina as dori sa stiu ce acte sunt necesare pt a invita un cetatean irakian in romania dar care acum lucreaza in suedia (vezi toată discuția)