Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achiziþii publice
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achiziþii publice

In ianuarie s-a organizat o licitaţie deschisă pentru atribuirea unui Acord cadru. Au particiupat 5 ofertanţi iar oferta depusă de Ofertantul x a fost respinsă ca inacceptabilă. Hotărârea comisiei de evaluare nu a fost contestată la CNSC de Ofertantul x. S-au depus alte contestţii de către alţi doi ofertanţi . În luna august în urma deciziei CNSC Acordul cadru a fost atribuit Unui oferatant. Această ultimă decizie a CNSC a fost atacată cu plângere la Curtea de apel doar de către Ofertantul x a cărui ofertă a fost declarată inacceptabilă în luna ianuarie, care considr că nu mai era implicat în procedura de atribuie. Este posibil să aibă ştig de cauză la Curtea de apel ?
Buna ziua ! si.. Craciun fericit!
Ofertantul x nu are calitate procesuala , motiv pt care nu are sanse de castig ...