Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Al 13-lea Salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Al 13-lea Salariu

Conform contractului colectiv de munca pentru anii 2007,2008,2009 trebuia sa ni se acorde pentru munca ireprosabila cel de-al 13-lea salariu.Mentionez ca lucrez intr-o unitate de stat[CFR],cu pierderi anuale.Rugamintea mea este sa-mi raspundeti |-1. Daca cel de-al 13-lea salariu este dependent de raportul financar anual,si 2. In cit timp se poate formula actiune judecatoreasca pentru cistigarea acestui drept[6 luni sau 3 ani]prevazut de C.C.M? Va multumesc si va doresc sarbatori de iarna fericite!
Buna seara !
1. NU
2. 3 ani ...
Sarbatori fericite ! :D
Eu lucrez in invatamant.Se mai da asa ceva????
Bugetarii nu vor beneficia de al 13-lea salariu în 2011.