avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 293 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Actualizarea obiectului de activitate potrivit CAEN ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Actualizarea obiectului de activitate potrivit CAEN rev.2

Buna ziua!
Va rog sa-mi spuneti daca stiti cat costa acum o actualizare a obiectului de activitate potrivit CAEN rev.2. Am pe cineva care nu a fact acest lucru in perioada de asa zisa gratuitate. La inceputul anului 2008 am platit 875 lei pentru aceasta actualizare, iar dupa a fost "gratuita".
Va multumesc si va urez toate cele bune!
Cel mai recent răspuns: leuca_luminita , utilizator 00:37, 7 Ianuarie 2011
aproximativ 100 lei
56 lei.Fix.
64 lei :) intrucat recent au fost majorate taxele privind fondul de lichidare si buletin.
Am un PFA norma de venit cod CAEN vechi 7221 si nu am facut nici o actualizare.
S-a intamplat intre timp ceva cu PFA-ul? Am fost trecut automat pe alt cod?

Mentionez ca radiat/suspendat nu a fost. Am primt in continuare notificarile cu impozitele de platit trimestrial(sunt la norma). De asemenea am fost in Iunie 2010 la Admin Fin sa-mi reduc norma cu 50%. Nimeni nu a zis nimic.

Cica se poate si online pe [ link extern ] /
A utilizat cineva ?
Ultima modificare: Luni, 3 Ianuarie 2011
vladonne, utilizator
vladonne a scris:

Am un PFA norma de venit cod CAEN vechi 7221 si nu am facut nici o actualizare.
S-a intamplat intre timp ceva cu PFA-ul? Am fost trecut automat pe alt cod?

Mentionez ca radiat/suspendat nu a fost. Am primt in continuare notificarile cu impozitele de platit trimestrial(sunt la norma). De asemenea am fost in Iunie 2010 la Admin Fin sa-mi reduc norma cu 50%. Nimeni nu a zis nimic.

Cica se poate si online pe [ link extern ] /
A utilizat cineva ?



Buna seara!
CAEN 7221 in rev. 1 s-a transformat in 3 noi CAEN-uri in rev. 2: 5821 , 5829 si 6201. Actualizarea CAEN nu se face din oficiu ci doar la cerere. Aveti PFA-ul pe Legea 300? Daca da, atunci ar fi trebuit sa mergeti la ONRC si sa va conformati OUG 44/2008. Termenul a cam trecut si s-ar putea sa va treziti radiat din oficiu pentru nexercitarea dreptului de optiune in una din formele prevazute de OUG 44/2008 (sanctionata cu radierea din registrul comertului). Verificati-va pe siteul ONRC la radiati

Alte discuții în legătură

Pfa: radiere conform oug 44/2008 dre_andrei dre_andrei Salut, Am infiintat in 2007 un PFA. Toate bune si frumoase, norma de venit, eliberez facturi, iau banii. In aprilie 2011 depun actele pentru un credit si ... (vezi toată discuția)
Recodificare automata - implicatii? Popu Popu Am avut inainte de recodificare codurile CAEN 7221, 7222,7230 si 7240 toate la norma de venit. In urma recodificarii automate(presupun) aceste 4 coduri s-au ... (vezi toată discuția)
Prelungirea termenului privind actualizarea obiectului de activitate potrivit caen rev.2 Eliza Matei Eliza Matei Va redau alaturat ceea ce a aparut pe site-ul ORC: În şedinţa din 25.02.2009, prin H.G. nr. 185/2009, Guvernul României a prelungit termenul prevăzut la ... (vezi toată discuția)