Forum Discuţii juridice Executare silită credit
Discuție deschisă în Executare silită

credit

Am un credit de nevoi personale,fara garantii girant fiind sotul meu,eu stau in casa soacrei mele pe adresa asta fiind si facut creditul ,eu acum 7 luni am fost data afara de la munca si nu demult si sotul meu .neavind momentan un venit coonstant nu am mai putut plati rata la banca ,bunuri personale nu avem deoarece stam in casa soacrei mama sotului executorul nea amenintat ca va face sechestru pe bunurile soacrei din casa se poate face asa ceva??si soacra din pacate nu mai are chitante pe bunurile ei.as dori si eu va rog frumos sa ma lamuriti cu ce se poate intimpla, va multumesc
Executorul judecatoresc sa faca dovada ca bunurile din imobilul soacrei dvs.va apartin.Dar sotul dvs.cu ce a girat?
nu are ce sa va faca. stati linistiti. Doar va ameninta