Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Note de sedinta-motiv de amanare?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Note de sedinta-motiv de amanare?

Intr-un litigiu(somatie de plata), creditoarea a solicitat judecarea in lipsa, deoarece distanta fata de sediului paratei este destul de mare. La ultimele doua termene, pe motiv ca debitoarea a depus note de sedinta, instanta a amanat solutionarea cauzei. Prin depunerea notelor de sedinta, debitoarea urmareste tergiversarea litigiului. M-ar ajuta o cerere prin care sa solicit instantei judecarea cauzei indiferent daca debitoarea depune si la termenul urmator alte note de sedinta?
depinde de convingerea instantei ,in principiu nu.