Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident Rutier
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident Rutier

In urma unui accident rutier soldat cu vatamarea corporala a unei persoane si moartea celeilelte persoane instanta a hotarat ca inculpatul sa plateasca impreuna cu asiguratorul masinii suma de y bani insumand cheltuileli materiale si suma de x insumand cheltuieli morale.As dori sa stiu dc inculpatul nu are de unde sa plateasca acesti bani cine i va plati ?Asiguratorul?Va multumesc.
Buna ziua !
Asiguratorul trebuie sa despagubeasca vitimele accidentului .
deci indiferent dc inculpatul are sau nu are bani asiguratorul plateste victimele accidentului?
Daca inculpatul nu are de unde sa plateasca,se va trece la executare silita.
inculpatul nu are nimic pe numele lui nu are ce sa-i ia
Candva o sa aiba...ca doar nu o trai cu aer sau din mila publica.