Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Narghilea, pipa in baruri
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Narghilea, pipa in baruri

Ce fel de legi se aplica pentru narghile / pipa pentru a putea vinde / fuma in baruri?
Ma refer daca tutunul trebuie cumparat casi tigara?
Se poate vinde numai cate o cutie?
etc.
De ce ar fi vreo limitare la vanzarea de tutun ?
Nici la tutun nici la tigari nu exista asa ceva.
Nu va opreste nimeni sa fumati 10 pachete de tigari intr-o seara sau un kg de tutun...
Asta inteleg, dar cum vand legal astfel te tutun?
Se aplica aceleasi reguli/cerinte/taxe ca la comertul cu tigari.
Si se poate fuma legal pipa in baruri ca si tigara?
Trebuie sa vand tutunul la pachet si nu la doza? cum ar veni...