avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Narghilea, pipa in baruri
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Narghilea, pipa in baruri

Ce fel de legi se aplica pentru narghile / pipa pentru a putea vinde / fuma in baruri?
Ma refer daca tutunul trebuie cumparat casi tigara?
Se poate vinde numai cate o cutie?
etc.
Cel mai recent răspuns: feketegy , utilizator 12:16, 17 Ianuarie 2011
De ce ar fi vreo limitare la vanzarea de tutun ?
Nici la tutun nici la tigari nu exista asa ceva.
Nu va opreste nimeni sa fumati 10 pachete de tigari intr-o seara sau un kg de tutun...
Asta inteleg, dar cum vand legal astfel te tutun?
Se aplica aceleasi reguli/cerinte/taxe ca la comertul cu tigari.
Si se poate fuma legal pipa in baruri ca si tigara?
Trebuie sa vand tutunul la pachet si nu la doza? cum ar veni...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vanzarea trabucurilor la bucata va fi interzisa? MafRAdu MafRAdu Buna seara, Detin 2 magazine stradale si unul on-line (tutungerii). Am o intrebare mare legata de noua lege anti-fumat. In lege scrie ca se interzice \" ... (vezi toată discuția)
Tutunul. cat de legal ar fi daca s-ar inventa astazi? Alin Popescu Alin Popescu Este genul de discutie pe care o auzim tot mai des in jur. Chiar daca mass media ignora subiectul, e interesant de vazut cam cum credeti ca ar arata astazi ... (vezi toată discuția)
Afacere legala/ilegala carmen_pitesti carmen_pitesti Buna Seara! Va scriu in legatura cu o nelamurire, fiul meu, in varsta de aproximativ 20 de ani vrea sa se apuce o afacere, cred eu ca ilegala, desii el imi ... (vezi toată discuția)