Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Foto - video nunti?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Foto - video nunti?

Buna ziua! Am si eu o intrebare... nu de mult am facut un sc prestari servicii foto video la nunti si diferite evenimente. Nu am mers inca la nici un eveniment. Eu sunt cameraman. Fotograf vine un prieten. Ce acte mi-ar trebui sa am pt a nu avea probleme cu finantele? Trebuie ceva acte si pt el sau e suficient contractul facut de mine? Am inteles ca sunt multe controale si amenzile sunt cam mari. Sau poate este o forma mai simpla cu mai putine taxe si impozite.... :D
Multumesc.
Cu stima, Ionut Neamtu
intreprindere individuala sau PFA