Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cazier fiscal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cazier fiscal

Buna ziua !

In cazul in care am niste sume restante la o companie de telefonie mobila si doresc sa fiu membru fondator intr-un ONG, la eliberarea cazierului fiscal , vor aparea aceste neregularitati? Poate afecta in vreun fel procesul de inffintare al ONG-ului?

Va multumesc!
Nu veti avea probleme, puteti sa mergeti linistita sa luati cazierul fiscal.
Asteptam cu nerabdare raspunsul . Multumesc!

Inca ceva..am cautat cate ceva despre cazierul fiscal si am gasit informatii contradictorii in ceea ce priveste durata de eliberare. Pe unele siteuri scrie ca se elibereaza pe loc...pe altele ca dureaza 10 zile si taxa este de 20 de lei. Pana la urma care este varianta corecta?
taxa 20 ron si se elibereaza pe loc
nu factura de la telefonie se duce direct la taxe si impozite la fel si cu amenzile
rocodrin a scris:

nu factura de la telefonie se duce direct la taxe si impozite la fel si cu amenzile

Factura de la "telefonie" nu se duce nicaieri.
Cazierul fiscal nu are legatura cu plata facturilor sau a impozitelor, ci cu savarsirea de fapte prevazute de codul fiscal ( de ex. evaziune fiscala etc.) in calitate de administrator al unei societati comerciale s.a.

@rakula14
Mergeti linistit si solicitati cazierul fiscal. De obicei programul de depunere a cererii este pana in ora 12 si cel pt eliberarea certificatelor de cazier fiscal de la ora 12. Asta inseamna pe loc, in sensul ca se elibereaza in aceeasi zi, doar ca trebuie sa depuneti cererea si sa platiti taxa de dimineata.