Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... srl cu creante la firma de leasing si stat
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

srl cu creante la firma de leasing si stat

Srl care are mari creante la o firma de leasing pentru care a incheiat un contract in vederea achizitionarii unei utilitare second hand, nu a mai putut achita ratele lunare, firma de leasing a calculat dobanzi penalizatoare peste 20%; srl are datorii si la stat (somaj, cas, ..forfetar ). ce se poate face? insolventa sau falimentul poate fi o solutie?
poti solicita insolventa urmata de propunerea unui plan de reorganizare. consulta un lichidator sau un avocat cu experienta in domeniu si poti gasi o cale sa iti revii.