Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... actiune instanta recalculare pensie militara !
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

actiune instanta recalculare pensie militara !

Doresc sa intentez o actiune in instanta cu petit contestarea recalcularii pensiei militare! Ce etape ar trebui sa parcurg ? Procedura prealabila este obligatorie? Daca da in ce consta! Va multumesc anticipat!
Decizia de modificare a pensiei este contestata la instanta competenta -Tribunal- in termen de 45 de zile de la data COMunicarii deciziei.
***Fara plangere prealabila.
Mihaiela Dragomir , Avocat
in ce consta plangerea prealabila in cazul acesta ?
daca s-a facut contestarea decizie la Comisia de Contestatie mai e nevoie si de o plangere prealabila pentru a merge cu actiunea la tribunal ?