avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii se mai acorda cel de al 13 salariu pentru 2010 in 2011?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

se mai acorda cel de al 13 salariu pentru 2010 in 2011?

buna ziua. Am si eu o intrebare sunt bugetara si as dori sa stiu, daca se mai acorda cel de al 13 salariu pentru 2010 ? multumesc
Ultima modificare: Marți, 25 Ianuarie 2011
flaviutzza, utilizator
Cel mai recent răspuns: giv , utilizator 12:12, 26 Ianuarie 2011
nu se mai acorda nici prime si nici al 13-lea salar!
Austeritate, austeritate dar bonusurile merg mai departe în sistemul de stat. Cel de-al 13 salariu şi primele de vacanţă se acordă conform legii şi fără probleme - a asigurat şeful guvernului, Emil Boc. Consilierul său, Andreea Paul Vass spune că, potrivit legii, funcţionarii publici vor putea încasa aceste drepturi şi în 2011.
Andreea Paul Vass, consilierul premierului Emil Boc.
Aceste drepturi s-au plătit în majoritatea instuţiilor publice şi în cazuri particulare vor fi pălătite în 2011. Nimeni nu face excepţii. La noi cadrul permite plata celui de-al 13 sal afarent celui în 2009 şi a primelor din 2010 nu doar pe parcursul anului curect, ci şi în 2011, pentru acele instituţii care nu au bugetul pt anul curent suficient. Ei ştiu foarte bine aceste lucruri. ªi oamenii ştiu acest lucruri", a declarat Andreea Paul Vass, consilierul premierului Emil Boc.
asta a declarat Andreea Paul Vass, consilierul premierului Emil Boc .... este adevarat?
Trebuie sa cititi legea bugetului de stat pe anul 2010. De regula al 13-lea salariu se acorda pentru anul curent din prevederile bugetare ale anului urmator. Pentru anul 2011 legea bugetului este foarte restrictiva in ceea ce priveste drepturile la care faceti referire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De cand se platese al treisprezecelea salariu? dragos icleanu dragos icleanu Buna ziua.Imi puteti spune de cand pana cand s-a platit al treisprezecelea salariu?.Multumesc Dragos (vezi toată discuția)
Al 13 lea salariu maryapop maryapop Exista vreo lege privind acordarea celui de-al 13 lea salariu? Sunt angajata de 3 ani la o companie, pe data de 30 noiembrie mi-am anuntat, pe cale verbala, ... (vezi toată discuția)
Prima de vacanta carmen a carmen a Se acorda prima de vacanta in anul 2010? (vezi toată discuția)