Forum Discuţii juridice Executare silită Licitatie imobil
Discuție deschisă în Executare silită

Licitatie imobil

Buna seara,
Sunt executata silit de catre banca si imobilul va fi scos la licitatie. Pot participa la licitatie (nu pentru a cumpara - pentru a vedea cum decurge licitatia) ?
Cu stima
Sigur , sunteti citata si chiat obligata intr-un fel sa participati. trebuie sa vedeti daca se desfasoara legal , ce sume se ofera, ar fi bine sa mergeti cu un avocat .Poate sunt ilegalitati in actul de desfasurare si avocatul va face o contestatie la executarea silita poate anulati titlul executoriu. Incercati .
Nu imi permit un avocat, situatia financiara e precara. Cum imi pot da seama daca licitatia e legala sau nu? Ce aspecte trebuie sa urmaresc?
Cu stima
Institutia executarii silite este complexa, fara asistenta de specialitate va este greu, chiar imposibil, sa deslusiti ce se intampla.
Subscriu recomandarii dnei Cazacu, aveti nevoie de o persoana licentiata in drept si cu experienta practica in domeniu.