avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... fond bancar de garantare credite
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

fond bancar de garantare credite

am o problema ;ce inseamna fond de garantare?si de ce tre sa depun acea suma?sunt implicat intr un proces
Cel mai recent răspuns: DIANA HANDRA CALUGAR , 11:21, 1 Februarie 2011
dar ati luat un credit? explicati ce proces si care e legatura!
De exemplu, Fondul de Garantare a Depozitelor in Sistemul Bancar garanteaza toate sumele depuse in orice tip de cont bancar, in conditiile legii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Regulament bnr ...elena ...elena Va rog sa-mi spuneti ce suma depozitata pentu pers. juridice garanteaza banca in caz de faliment, si ce se poate intapla cu un credit ipotecar pers. fizice ... (vezi toată discuția)
Cum recuperez banii de la o banca desfiintata? florentighita florentighita Banca populara Targoviste sa desfiintat.Imi datoreaza aproximativ 5 mil lei vechi.cum procedez sa-mi recuperez banii?va multumesc.cu stima (vezi toată discuția)
Garantare cont curent bancar Artigas Artigas Va salut, Conturile bancare ale persoanelor fizice au acelasi regim de garantare ca si depozitele bancare in cazul falimentului bancii,respectiv in limita ... (vezi toată discuția)