Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plangere rezolutie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plangere rezolutie

Buna ,care este termenul in care se poate face plangere impotriva rezolutiei procurorului de caz?20 de zile de la comunicare?
Cod Procedura penala

Art. 278: Plangerea contra actelor procurorului

(3) In cazul rezolutiei de neincepere a urmaririi penale sau al ordonantei ori, dupa caz, al rezolutiei de clasare, de scoatere de sub urmarire penala sau de incetare a urmaririi penale, plangerea se face in termen de 20 de zile de la comunicarea copiei de pe ordonanta sau rezolutie, persoanelor interesate, potrivit art. 228 alin. 6, art. 246 alin. 1 si art. 249 alin. 2.
andymaurul, utilizator
Multumesc,:luck: