avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 444 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa sau Srl?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa sau Srl?

Buna ziua!
Pentru comercializarea de furaje-combinate , concentrate si granulate pentru animale la mine acasa intr un spatiu amenajat sau in piete este necesar sa mi fac un srl sau pfa. Care e varianta cea mai convenabila si ce acte am nevoie pentru a activa in legalitate?
Cel mai recent răspuns: Elena Perianu , Traducator autorizat 11:05, 9 Februarie 2011
Depinde ce doriti sa faceti, cum vedeti afacerea.
Daca insa este vorba numai de persoana d-voastra, puteti sa faceti PFA, insa daca doriti sa dezvoltati afacerea in 2 ani(deschideri de pct lucru, angajari...) fie intreprindere individuala fie srl ar btrebui sa infiintati.
Citeva formulare gasiti aici:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare i.i cu o singura persoana NUCICOM NUCICOM Buna ziua,doresc sa infiintez I.I pentru agricultura dar nu sunt casatorit , sunt singur , cei de la Reg . au spus ca pot infiinta doar I.Familiala cu un frate ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, intrebarea mea vine in legatura cu comercializarea ... thatlonelybull thatlonelybull Buna ziua, intrebarea mea vine in legatura cu comercializarea de bijuterii din argint, online, DOAR prin intermediul paginii de social media INSTAGRAM, nu ... (vezi toată discuția)