Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pfa sau Srl?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pfa sau Srl?

Buna ziua!
Pentru comercializarea de furaje-combinate , concentrate si granulate pentru animale la mine acasa intr un spatiu amenajat sau in piete este necesar sa mi fac un srl sau pfa. Care e varianta cea mai convenabila si ce acte am nevoie pentru a activa in legalitate?
Depinde ce doriti sa faceti, cum vedeti afacerea.
Daca insa este vorba numai de persoana d-voastra, puteti sa faceti PFA, insa daca doriti sa dezvoltati afacerea in 2 ani(deschideri de pct lucru, angajari...) fie intreprindere individuala fie srl ar btrebui sa infiintati.
Citeva formulare gasiti aici:
[ link extern ]