avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... calcularea salar in sanatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

calcularea salar in sanatate

care este legea de salarizare care sa aplicat in 2010 in sanatate pt ca insalarul de baza de anul trecut au bagat sporul de vechime de preventie si de fidelitate si vreau sa stiu daca sporul de vechime este introdus in baza
Cel mai recent răspuns: economistachizitii , utilizator 17:55, 12 Februarie 2011



Exemplul din ordinul 77/211 :
7. Persoana care, in luna decembrie 2010, era incadrata, conform anexei nr. II/2, cap. II, la Legea-cadru nr. 330/2009, pe functia de asistent medical principal (PL), gradatia 3, si in decembrie 2009 a beneficiat de salariul de baza al functiei de asistent medical principal (PL) la limita maxima va avea, incepand cu luna ianuarie 2011, un salariu de baza egal cu cel avut anterior, majorat dupa cum urmeaza:
S (iunie 2010) = 1.848lei [rezultat din 1.368 lei — salariul de baza, 206 — spor de vechime, 151 — spor de preventie (11%), 123lei — cota lunara a primei de stabilitate]
S1 = 1.848 * (1 – 25%) = 1.386 lei (iulie—decembrie 2010)
S2 = 2.441 * (1 + 15%) = 1.594 lei (incepand cu ianuarie2011)

In realitate, pe fluturas, calculul este facut la un salariu de baza de 917...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul salariu asistent medical principal dupa noua lege a salarizarii 2011... economistachizitii economistachizitii Buna ziua! Va rog daca puteti sa-mi raspundeti ce salariu de baza va avea, incepand cu ianuarie 2011, un asistent medical principal cu studii POST LICEALE ... (vezi toată discuția)
Ce salariu de baza va avea, incepand cu ianuarie 2011, un asistent medical principal cu studii post liceale - gradatie 5? economistachizitii economistachizitii Buna ziua! Va rog daca puteti sa-mi raspundeti ce salariu de baza va avea, incepand cu ianuarie 2011, un asistent medical principal cu studii POST ... (vezi toată discuția)
Calcularea salariului pt asistent medical pr in sistemul de urgenta 2012 raindrop1 raindrop1 Buna ziua,sunt asistent medical in sistemul de urgenta.Anul trecut am promovat examenul de grad principal sesiunea noiembrie 2011.Am privit actul aditional pt ... (vezi toată discuția)