avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 396 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie crestere copil


Buna ziua,
As dori sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Sunt insarcinata in 6 saptamani. Am lucrat din 16 iulie 2010 la o firma pana in 12 ianuarie 2011 si m-am reangajat la o alta firma din 1 februarie 2011. Am aceasta intrerupere de cotizare de19 zile. Intrebarea mea este daca pot beneficia de indemnizatia de crestere copil daca am aceasta intrerupere, si daca nu se pot plati cumva aceste zile de intrerupere.
Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Acordarea indemnizatiei de crestere a copilului anca84 anca84 Buna ziua, As dori sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Sunt insarcinata in 6 saptamani. Am lucrat din 16 iulie 2010 la o firma pana in 12 ianuarie 2011 si ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil anca84 anca84 Buna ziua, As dori sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns. Sunt insarcinata in 6 saptamani. Am lucrat din 16 iulie 2010 la o firma pana in 12 ianuarie 2011 si ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil karyna12 karyna12 Buna ziua Am lucrat 5 luni la o firma, (19 iulie - 14 decembrie) dupa care s-a desfiintat postul si am stat acasa pe perioadada preavizului de 20 de ... (vezi toată discuția)