avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 677 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data pensionarii - beneficiar grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data pensionarii - beneficiar grupa de munca

Ma numesc Cuta sunt nascuta in iunie 1955 lucrez la CFR din anul 1977 si am beneficiat de grupa 2 de munca pina in anul 2001,doresc sa aflu cind ma incadrez sa ies la pensie de limita de virsta conf L.263.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 13:50, 16 Februarie 2011
Din ce luna a anului 1977 ati lucrat in grupa II-a de munca ?
din luna mai
Limita de varsta la 55 ani si 1 luna,reducere de 5 ani din 60 de ani si 1 luna.Deci indepliniti conditiile pentru limita de varsta..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ma pot pensiona? sch sch Prietena mea ar vrea sa stie 1.daca se poate pensiona la limita de virsta , cu reducerea virstei standard. Nascuta : mai 1955 (a implinit 55 ani) , angajata ... (vezi toată discuția)
Reducerea varstei standard de pensionare (1) viki viki viki viki ====================================================== Buna seara , ma numesc Bucur Viorica ,nascuta in anul 1955-04-08 si as dori sa-mi spuneti cind ma pot ... (vezi toată discuția)
Varsta pensionare predescudarie predescudarie cand ies la pensie sunt nascuta in iunie 1956, am lucrat din 1973 aprilie in grupa a doua de munca, 22 de ani, si as dori sa stiu cand as putea iesi la ... (vezi toată discuția)