Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Data pensionarii - beneficiar grupa de munca
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Data pensionarii - beneficiar grupa de munca

Ma numesc Cuta sunt nascuta in iunie 1955 lucrez la CFR din anul 1977 si am beneficiat de grupa 2 de munca pina in anul 2001,doresc sa aflu cind ma incadrez sa ies la pensie de limita de virsta conf L.263.
Din ce luna a anului 1977 ati lucrat in grupa II-a de munca ?
din luna mai
Limita de varsta la 55 ani si 1 luna,reducere de 5 ani din 60 de ani si 1 luna.Deci indepliniti conditiile pentru limita de varsta..