Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achiziþie directã prin seap
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achiziþie directã prin seap

vă rog să mă lamuriţi şi pe mine dacă la o instituţie publică se fac numai achiziţii directe în care valoarea estimată nu depăşeşte echivalentul în lei a 15.000 euro trebuie achiziţionate produse din catalogul electronic în procent de 40% din valoarea totală a achiziţiilor efectuate în cursul anului.Vă mulţumesc!
Da, si in cazul achizitiilor directe trebuie tinut cont de acel procent de 40%.
Succes.
Mulţumesc, si se percepe taxă anuală pentru achiziţionarea produselor electronice din catalog la achizitii directe?
se plateste taxa pentru accesarea SEAP