avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achiziþie directã prin seap
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achiziþie directã prin seap

vă rog să mă lamuriţi şi pe mine dacă la o instituţie publică se fac numai achiziţii directe în care valoarea estimată nu depăşeşte echivalentul în lei a 15.000 euro trebuie achiziţionate produse din catalogul electronic în procent de 40% din valoarea totală a achiziţiilor efectuate în cursul anului.Vă mulţumesc!
Cel mai recent răspuns: marius323 , utilizator 21:58, 17 Februarie 2011
Da, si in cazul achizitiilor directe trebuie tinut cont de acel procent de 40%.
Succes.
Mulţumesc, si se percepe taxă anuală pentru achiziţionarea produselor electronice din catalog la achizitii directe?
se plateste taxa pentru accesarea SEAP

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte dosar achizitie directa seap ionut c ionut c Buna ziua! Lucrez intr-o instutie publica si as dori sa stiu ce acte trebuie sa cuprinda dosarul unei achizitii directe pe SEAP facuta din catalogul ... (vezi toată discuția)
Contract sau seap ? ana500 ana500 Buna ziua . Vreau sa ma lamuresc si eu cu un aspect daca ma puteti ajuta . Lucrez intr-o institutie publica - o scoala . Achizitiile le facem prin SEAP ... (vezi toată discuția)
Contract prestari-servicii institutie publica - societate comerciala Bdy77 Bdy77 Buna ziua, as dori sa va intreb daca o societate comerciala doreste sa faca un contract de prestari servicii cu o institutie publica, institutia respectiva ... (vezi toată discuția)