Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... finantare fonduri europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

finantare fonduri europene

buna seara, as dori sa stiu daca se finanteaza o minifabrica de bijuterii.
va multumesc
Un raspuns amplu, cu toate acestea nu este aplicabil prea bine intrebarii. Raspunsul se refera la un program guvernamental cu aplicabilitate ceva mai restrictiva, in timp ce intrebarea a fost despre fonduri europene. Ne prefacem ca nu remarcam ca este luat cu copy-paste integral, fara citarea sursei, probabil din ziarul Adevarul (si contravenind astfel regulilor pe care CRP le promoveaza pentru citarea din publicatii).

Legat de intrebarea initiala privind fabricarea de bijuterii, pentru a putea identifica o incadrare pe un program finantat din fonduri comunitare, ar fi necesar sa ne comunicati codul CAEN al activitatii respective si cateva detalii minimale despre amplasare si solicitant: mediu urban/rural, firma existenta (si cat de mare) sau nou infiintata.
Holda Finance, Consultant credite si finantari
In cazul in care "minifabrica de bijuterii" la care va referiti, ar fi o microintreprindere existenta (avand activitate si inregistrand profit in ultimul an fiscal) sau firma nou-infiintata, in mediul rural, cu activitatea CAEN: 3212 - Fabricarea bijuteriilor şi articolelor similare din metale şi pietre preţioase , atunci, DA, poate fi finantata din fonduri europene, mai exact din FEADR, Masura 312.
O seara buna.
baga, utilizator