Forum Discuţii juridice Executare silită justitie proasta
Discuție deschisă în Executare silită

justitie proasta

va rog sa ma lamuriti cu chestia cu prescrierea dupa 3 ani.Am avut un proces ptr contestarea executari silite prin care intinata sustine ca a fost intrerupta prescriptia . VINE in instanta cu 2 martori care nu au marturisit nimic din ceva care ar putea intrerupe prescriptia nu a adus nici o chitanta prin care sa dovedeasca ca sa intrerupt presciptia si totusi judecatoarea ia dat dreptate ei .NU stiu ce sa cred dar e cusuta cu ata alba nu vi se pare?:spam:
Putea sa dovedeasca cu martori ca a fost intrunul din cazurile de intrerupere sau suspendare a curgerii termenului de prescriptie, Dovada intreruperii termenului se poate face cu orice mijloc de proba, in functie de cauza, nu doar cu "chitanta", D-voastra daca a-ti invocat prescriptia trebuia sa veniti cu contraproba.
am inteles ca se poate cu martori dar cu un martor care sa spuna da am vazut nu numai din auzite
eu sunt convins ca dumneavoastra stiti cazul si povestiti ca si cand noi am sti de asemenea...lipsesc ...piese..si ne este greu sa ne dam seama...daca ati formula un pic mai concret...