Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Informatie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Informatie

Am facut o plangere penala la Parchet, a fost trimisa spre cercetare la politie, unde dupa 10 luni am facut o petitie la Inspectorat si mi s-a raspuns ca dosarul a fost trimis la Parchet.
Nu trebuia ca "organul de cercetare" sa imi transmita in scris stadiul cercetarii apoi sa mearga la Parchet?
Parchetul va va trimite solutia acasa , nu politia .Daca dosarul merge in instanta veti primi citatie ,daca inceteaza urmarirea penala la parchet , veti primi comunicarea .E bine sa va interesati dvs.periodic si nu sa asteptati la infinit o comunicare
Interesati-va de dosar la primul grefier.Mergeti apoi in audienta la Primul procuror de sector.Trebuie sa aveti rabdare... Trec si 3 ani pana primiti un raspuns...