Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fise post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fise post

buna seara, am si eu nevoie de ajutorul Dvs., am nevoie de fisa postului pentru :
-tehnician electronist
-proiectant inginer electrotehnic
-inginer electronist
In asteptarea raspunsului, va multumesc!!=D>
adresa de e-mail danutza_37@yahoo.com
Denumirea postului: tehnician electronist
Codul COR:
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :
Munca include fabricarea, ajustarea, repararea, renovarea si întretinerea produselor electronice.

ATRIBUŢIILE POSTULUI
Obiectele cu care se lucreaza în general sunt:
o produsele electronice ale consumatorului (adica aparate TV, aparate radio, casetofoane, video, combine muzicale, masini de jocuri mecanice etc.),
o echipamente de birou (adica copiatoare, calculatoare),
o sisteme automate (adica diferiti senzori si controlori),
o echipamente de telecomunicatie si alarme (adica detectoare de incendiu, sisteme anti-furt, pupitre de comanda etc.),
o echipamente de transmisie (adica echipamente pentru studiourile de radio si televiziune, sau sisteme folosite de interpreti),
o instrumente de masurare si de laborator (exemplu voltmetre, osciloscoape, generatoare de frecventa, potentiometre, masuratori de umiditate),
o sisteme medicale (pacemakere, electrocardiografe, electroencefalografe),
o sisteme de control si instrumentare (adica echipamente de control masini în industria chimica, textila, a celulozei si hârtiei),
o echipament de telecomunicatii si de paza,
o echipament de transmisie, de masurare,
o instrumente de laborator si medicale,
o sisteme de control de diverse tipuri.

DESFASURAREA ACTIVITATII
Munca se desfasoara în diferite medii, unde sunt instalate aparaturile electronice adica:
o în ateliere,
o fabrici,
o birouri
o case particulare.

Uneori, zgomotul si praful sunt inevitabile.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:
o diverse instrumente electrice,
o testere,
o aparate de lipit,
o clesti
o surubelnite etc.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare:
o pregatire profesionala în domeniu

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
o încredere,
o concentrare la locul de munca,
o judecata rapida
o capacitatea de a învata.
Va multumesc foarte mult, mi-ati fost de ajutor, va rog in continuare daca se poate sa-mi trimiteti si fise post pentru :
-inginer electronist
-proiectant inginer electrotehnic
-administrator firma

Inca o data multumesc si astept raspunsul dv.