avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fise post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fise post

buna seara, am si eu nevoie de ajutorul Dvs., am nevoie de fisa postului pentru :
-tehnician electronist
-proiectant inginer electrotehnic
-inginer electronist
In asteptarea raspunsului, va multumesc!!=D>
adresa de e-mail danutza_37@yahoo.com
Cel mai recent răspuns: solomcarmendamiela , utilizator 19:38, 20 Mai 2008
Denumirea postului: tehnician electronist
Codul COR:
Titularul postului:

Scopul postului ,activitati principale si responsabilitati :
Munca include fabricarea, ajustarea, repararea, renovarea si întretinerea produselor electronice.

ATRIBUŢIILE POSTULUI
Obiectele cu care se lucreaza în general sunt:
o produsele electronice ale consumatorului (adica aparate TV, aparate radio, casetofoane, video, combine muzicale, masini de jocuri mecanice etc.),
o echipamente de birou (adica copiatoare, calculatoare),
o sisteme automate (adica diferiti senzori si controlori),
o echipamente de telecomunicatie si alarme (adica detectoare de incendiu, sisteme anti-furt, pupitre de comanda etc.),
o echipamente de transmisie (adica echipamente pentru studiourile de radio si televiziune, sau sisteme folosite de interpreti),
o instrumente de masurare si de laborator (exemplu voltmetre, osciloscoape, generatoare de frecventa, potentiometre, masuratori de umiditate),
o sisteme medicale (pacemakere, electrocardiografe, electroencefalografe),
o sisteme de control si instrumentare (adica echipamente de control masini în industria chimica, textila, a celulozei si hârtiei),
o echipament de telecomunicatii si de paza,
o echipament de transmisie, de masurare,
o instrumente de laborator si medicale,
o sisteme de control de diverse tipuri.

DESFASURAREA ACTIVITATII
Munca se desfasoara în diferite medii, unde sunt instalate aparaturile electronice adica:
o în ateliere,
o fabrici,
o birouri
o case particulare.

Uneori, zgomotul si praful sunt inevitabile.

RESPONSABILITÃŢILE POSTULUI DE MUNCÃ
În raport cu aparatura şi materialele utilizate:
o diverse instrumente electrice,
o testere,
o aparate de lipit,
o clesti
o surubelnite etc.

CERINTELE POSTULUI
Studii necesare:
o pregatire profesionala în domeniu

APTITUDINI ªI DEPRINDERI NECESARE:
o încredere,
o concentrare la locul de munca,
o judecata rapida
o capacitatea de a învata.
Va multumesc foarte mult, mi-ati fost de ajutor, va rog in continuare daca se poate sa-mi trimiteti si fise post pentru :
-inginer electronist
-proiectant inginer electrotehnic
-administrator firma

Inca o data multumesc si astept raspunsul dv.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fisa postului tehnician electronist dodo64 dodo64 ma intereseaza fisa postului ptr tehnicean electronist productie si servis (vezi toată discuția)
Fise de post carmen s carmen s Buna ziua, Am nevoie de modele fise post pentru Inginer Telecomunicatii si Tehnician Telecomunicatii. Ma poate ajuta cineva? Multumesc frumos! (vezi toată discuția)
Fisa postului proiectant inginer electrotehnic forbidden forbidden Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu un model fisa postului pentru proiectant inginer electrotehnic sau cateva idei pentru a putea completa corec fisa pentru ... (vezi toată discuția)