Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA -inchiriere stand
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA -inchiriere stand

Buna ziua,

Este inchiriat un stand intr-un en-gros.Factura aferenta contractului de inchiriere are evidentiata suma pe TVA.
Inchirierea acestui stand , in mod normal,este scutita de TVA?

Ce documente trebuie sa ne prezinte proprietarul standului pentrua putea deduce acel TVA,in situatia in care este corect intocmita factura.

Multumesc.
Notificarea depusa la AFP, precum ca opteaza pentru plata TVA pentru operatiuni de inchiriere ( care altfel ar fi scutite, fara drept de deducere)

:luck:
ContSters167247, utilizator
Va multumesc,

O zi insorita,
Andreea