Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... UNDE MA INTERESEZ DACA UN BLOC ARE BULINA SAU NU
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

UNDE MA INTERESEZ DACA UN BLOC ARE BULINA SAU NU

Buna seara
Va deranjez cu o intrebare deoarece am cautat detalii pe net dar nu am gasit raspuns...
As dori sa va intreb unde ma pot interesa de starea unui bloc, daca are bulina rosie sau nu...
Va multumesc anticipat
La Primarie
Bulina ar trebui sa existe pe blocul cu bulina.Din cate stiu , astfel pot fi recunoscute blocurile subrede si cu risc seismic( parca asa se zice).
Uitati-va in listele oficiale ale Primariei
Daca sunati la primaria de sector, va vor spune daca exista o expertiza efectuata pentru blocul respectiv si in ce clasa se risc se incadreaza (atentie la denumirea actuala a strazii/nr. blocului, in multe situatii exista evidente privind riscul seismic pe vechile denumiri ale strazilor/nr. blocurilor).
In cele mai multe cazuri aceste buline au disparut, nimeni nu stie cum ..dar nu-i greu sa intuiesti ca au fost luate de cei care doresc sa-si vanda apartamentele la un pret bun