avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă publicistica sau publicitate?
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

publicistica sau publicitate?

o serie de articole pe teme juridice intr-un ziar local carora li se ataseaza foto si numele avocatului inseamna reclama sau publicistica ( pe care legea 51 chiar si cu noile modificari o permite)?[addsig]
Cel mai recent răspuns: das_Reich , utilizator 00:00, 20 August 2004
Inseamna publicistica.
si eu cum demonstrez asta, cu celebrele precedente? Legea lasa loc interpretarilor. "Reclama mascata!!!!", zic..binevoitorii.
insemna ca si web-site-u e reclama mascata .
sa mai vorbesc de aia care "infiinteaza societati la "mica publicitate" . preferabil cu 8-900 de lei ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator site chemat ca martor dosar de proxenetism / anuntul.ro ovvvidiu ovvvidiu nu cunosc bine legile si nici interpretarea lor insa Art. 213 prin continutul sau [\\\\"... înlesnirea practicării prostituţiei .. \\\\"] lasa loc la ff ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de indemnizatia de crestere a copilului? uditza uditza In luna aprilie 2008 am nascut o fetita si de atunci sunt in concediu de crestere a copilului. Noua lege prin care am dreptul la o indemnizatie de 85% din ... (vezi toată discuția)
Clauza de dezheredare haiducu31 haiducu31 Imi poate spune cineva cum ar trebui compusa o clauza de dezheredare intr-un testament? (vezi toată discuția)