Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă publicistica sau publicitate?
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

publicistica sau publicitate?

o serie de articole pe teme juridice intr-un ziar local carora li se ataseaza foto si numele avocatului inseamna reclama sau publicistica ( pe care legea 51 chiar si cu noile modificari o permite)?[addsig]
Inseamna publicistica.
si eu cum demonstrez asta, cu celebrele precedente? Legea lasa loc interpretarilor. "Reclama mascata!!!!", zic..binevoitorii.
insemna ca si web-site-u e reclama mascata .
sa mai vorbesc de aia care "infiinteaza societati la "mica publicitate" . preferabil cu 8-900 de lei ?