Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare prestari servicii externe
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare prestari servicii externe

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca o certificare audit facturata de un furnizor extern , se inregistreaza si anul acesta in declaratia 390 si daca tva este tot taxare inversa?
4426=4427.Factura a fost emisa pe 11.02.2011, iar la mine a ajuns pe 03.03.2011.
Eu o declar in martie.Este corect?
Va multumesc
Inteleg ca este vorba de un furnizor intracomunitar.
Se declara in 390 si se face taxare inversa. Trebuia declarat in declaratia 390 a lunii februarie pt ca in aceasta luna este emisa factura. Primirea ei in 03.03.2011 va permis depunerea la termen (15 martie) a acestei declaratii.