Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... restante intretinere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

restante intretinere

Buna ziua,

In luna octombrie 2007, mai exact pe data de 23 am cumparat un ap.Vanzatorul a adus adeverinta de la asoc de proprietari ca nu are restante fiind la zi pana in luna august, intretinerea pe luna sept si octombrie nefiind calculata.Pe baza acestei adeverinte si pe clauza din contract(eu vanzatoarea ma oblig sa platesc cotele de intretinere din lunile august, septembrie si octombrie).Vanzatoarea nu a platit si eu risc sa fiu data in judecata de asociatia de proprietari pt faptul ca refuz sa platesc intretinerea pe lunile respective.

Astept pareri si opinii!

Multumesc,
Formulati o adresa catre asociatie in care veti arata ca pe acele luni este obligata fosta proprietara sa achite cheltuielile de intretinere, atasand si o copie dupa contractul de vanzare- cumparare.
In cazul in care asociatia va actioneaza in judecata, veti atasa la dosar intampinarea cu aceleasi aparari si veti depune si acolo o copie dupa contract.
E f. bine ca s-a trecut in contractul incheiat aceasta clauza.