Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Colaborarea intre un PFA si unSRL in conditiile in ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Colaborarea intre un PFA si unSRL in conditiile in care ambele sunt conduse de aceeasi persoana

Patronul unei firme SRL doreste sa faca o colaborare cu un PFA ,
dar si PFA -UL este pe numele lui.
Apelez la experienta dvs. pt. a vedea daca e posibil.
Atentie la natura relatiilor comerciale, ce e activitate dependenta, ce e activitate independenta, preturi de transfer.
Cod fiscal si Norme de aplicare art.7(1) 12 e) si (2)
[ link extern ]
Cornelia Tulpan, Contabil