Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... spalarea banilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

spalarea banilor

Buna seara!
Conform art.27 pct.1 lit.d) C.proc.pen tribunalul judeca in prima instanta infractiunea de spalarea banilor
In acesst caz plangerea penala trebuie adresata parchetului de pe langa tribunal sau parchetului de pe langa judecatorie?

Va multumim!
La parchetul de pe langa tribunal...
Oricum , conform art. 222 C. pr. pen,alin. 7, plangerea gresit indreptata la organul de urmarire penala, se trimite organului competent.