Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CIM cu 1 zi/pe luna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CIM cu 1 zi/pe luna

care sunt conditiile si posibilitatile (de a face pontaj , contributii salariale ..)
CIM cu 1 zi pe luna ?
1. In CIM se va scrie in ce zi anume din luna va presta activitatea.
2. In pontaj ii pontati numai ziua respectiva.
3. Calculul contributiilor si retinerile din salariu se fac ca la toata lumea, la cuantumul salariului din CIM.
Este o pacaleala din partea patronului 1 ora pe luna.Cepoti face intro ora?Sunte-ti pacaliti.Veti vedea aceasta cacealma.....la pensie.Valoarea punctului creste anual.Cei cu salariu minim vor avea 0,3 puncte.Concret 732x0,3=220 roni/luna............#-o#-o#-o#-o
gaoi a scris:

Este o pacaleala din partea patronului 1 ora pe luna.Cepoti face intro ora?Sunte-ti pacaliti.Veti vedea aceasta cacealma.....la pensie.Valoarea punctului creste anual.Cei cu salariu minim vor avea 0,3 puncte.Concret 732x0,3=220 roni/luna............#-o#-o#-o#-o

Poate sparge lemne!
Ce conteaza ce poate face intr-o ora ?!
Esti platit cat muncesti. :wassat:
:D eu munceam mai mult... O ora pe zi...de reklama si aveam program d l ora 09 la 17 ;), iar akm s a marit la 4 ore (zika se par time) dar ne tine la munka tot 8 ore lol
De ce 1 ora pe luna? In mesaj si in titlu scrie "1 zi pe luna".
CrisB, utilizator