avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CIM cu 1 zi/pe luna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CIM cu 1 zi/pe luna

care sunt conditiile si posibilitatile (de a face pontaj , contributii salariale ..)
CIM cu 1 zi pe luna ?
Cel mai recent răspuns: Valentin_sandu1969 , utilizator 19:58, 11 Mai 2011
1. In CIM se va scrie in ce zi anume din luna va presta activitatea.
2. In pontaj ii pontati numai ziua respectiva.
3. Calculul contributiilor si retinerile din salariu se fac ca la toata lumea, la cuantumul salariului din CIM.
Este o pacaleala din partea patronului 1 ora pe luna.Cepoti face intro ora?Sunte-ti pacaliti.Veti vedea aceasta cacealma.....la pensie.Valoarea punctului creste anual.Cei cu salariu minim vor avea 0,3 puncte.Concret 732x0,3=220 roni/luna............#-o#-o#-o#-o
gaoi a scris:

Este o pacaleala din partea patronului 1 ora pe luna.Cepoti face intro ora?Sunte-ti pacaliti.Veti vedea aceasta cacealma.....la pensie.Valoarea punctului creste anual.Cei cu salariu minim vor avea 0,3 puncte.Concret 732x0,3=220 roni/luna............#-o#-o#-o#-o

Poate sparge lemne!
Ce conteaza ce poate face intr-o ora ?!
Esti platit cat muncesti. :wassat:
:D eu munceam mai mult... O ora pe zi...de reklama si aveam program d l ora 09 la 17 ;), iar akm s a marit la 4 ore (zika se par time) dar ne tine la munka tot 8 ore lol
De ce 1 ora pe luna? In mesaj si in titlu scrie "1 zi pe luna".
Ultima modificare: Joi, 5 Mai 2011
CrisB, utilizator

Alte discuții în legătură

Cum angajez corect o persoana fizica pt. curatat zapada ? petschovschi petschovschi Avind in vedere ca in cazul ninsorilor Asociatia de proprietari are obligatia sa curete trotuarul din jurul imobilului am decis sa angajam o persoana care sa ... (vezi toată discuția)
Legea zilierilor - interpretare art 4 - (5) ContSters187575 ContSters187575 Speta este urmatoarea: administrez o firma de curatenie. Se intampla sa mi se solicite o oferta de curatenie, lucrare pt care am nevoie, spre exemplu, de 1-4 ... (vezi toată discuția)
Forme legale pentru angajati johndough johndough Buna ziua, Detin o firma de curatenie si in acest moment intampin o problema legata de formele legale pentru angajati, si anume: pe langa angajatii cu CIM, as ... (vezi toată discuția)