Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit pe cladire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit pe cladire

Buna seara,

Am achizitionat in 2006 o cladire dintr-un fost CAP la pretul de 50000 lei . Am platit impozit 873 lei pe an pana in 2009 inclusiv . Ultimul certificat fiscal la data de 11.08.2009 este cu 0.
Azi am primit o vizita a unei dne de la primarie sa-mi puna sechestru pentru suma de 14000 lei. A inceput cu povesti de genul ca mi s-a calculat 7% pentru ca n-am declarat imbunatatiri dar mentionez ca n-am vazut nicio hartie.Printre amenttintari mi-a spus insa ca am o restanta de 2800 lei.
Pot sa-ti puna sechestru pe o asemenea suma fara sa ma someze sau sa ma informeze.
S-a rezolvat problema .Multumesc.