avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 642 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit pe cladire
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit pe cladire

Buna seara,

Am achizitionat in 2006 o cladire dintr-un fost CAP la pretul de 50000 lei . Am platit impozit 873 lei pe an pana in 2009 inclusiv . Ultimul certificat fiscal la data de 11.08.2009 este cu 0.
Azi am primit o vizita a unei dne de la primarie sa-mi puna sechestru pentru suma de 14000 lei. A inceput cu povesti de genul ca mi s-a calculat 7% pentru ca n-am declarat imbunatatiri dar mentionez ca n-am vazut nicio hartie.Printre amenttintari mi-a spus insa ca am o restanta de 2800 lei.
Pot sa-ti puna sechestru pe o asemenea suma fara sa ma someze sau sa ma informeze.
Cel mai recent răspuns: alinaprisecaru , utilizator 12:13, 4 Mai 2011
S-a rezolvat problema .Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce masuri pot lua societatile de recuperari? galosmarius galosmarius Buna ziua!As dori sa stiu ce masuri pot lua societatile de recuperari importiva sotiei mele care are 3 credite transferate catre societatile de recuperari si o ... (vezi toată discuția)
Cumparare apartament din fondul de stat sbgkd sbgkd Buna ziua tuturor Am o nelamurire ,poate ma ajuta cineva mai in tema. Locuiesc din 1964 intr-un apartament nationalizat.Auzind ca proprietarii au fost ... (vezi toată discuția)
Vanzare cladire reevaluata BBADIE BBADIE Buna seara , In anul 2007 s-a achizitionat o cladire la valoarea de 100.000 lei . In anul 2009 a fost reevaluata la 20.000 lei iar diferenta de 80.000 lei ... (vezi toată discuția)