avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru cresterea copilului

Buna seara.As avea si eu o intrebare si sper ca ma puteti ajuta cu un raspuns.
De 4 luni de zile am intrat in cim din somaj,deci nu mai am un loc de munca.Intrebarea mea este daca eu acum ma inscriu la o facultate particulara de zi mai primesc acesti bani?
Va multumesc anticipat si sper ca nu veti ocoli intrebarea mea.
O seara buna!
Cel mai recent răspuns: ali0908 , utilizator 14:29, 10 Mai 2011
da, o sa primiti indemnizatia respectiva
Va multumesc foarte mult pentru raspuns

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu prenatal, somaj bklara bklara Buna ziua..am si eu nevoie de un sfat.eu ar trebui sa ma intorc la treaba in octombrie cand se termina concediul de crestere copil de 2 ani.intrebarea mea ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie de somaj bdm10 bdm10 Buna ziua!sunt un biet tanar care si-a pierdut locul de munca datorita reducerii postului ocupat#-o,drept urmare am hotarat sa ma inscriu la o facultate de ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil pentru studenti lorisimo84 lorisimo84 buna ziua! am terminat facultatea in iunie 2010, dar datorita starii de sanatate din timpul sarcinii nu m-am putut prezenta in sesiune de restante 22-29 iunie ... (vezi toată discuția)