Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie pentru cresterea copilului
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie pentru cresterea copilului

Buna seara.As avea si eu o intrebare si sper ca ma puteti ajuta cu un raspuns.
De 4 luni de zile am intrat in cim din somaj,deci nu mai am un loc de munca.Intrebarea mea este daca eu acum ma inscriu la o facultate particulara de zi mai primesc acesti bani?
Va multumesc anticipat si sper ca nu veti ocoli intrebarea mea.
O seara buna!
da, o sa primiti indemnizatia respectiva
Va multumesc foarte mult pentru raspuns