avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare sau colaborare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare sau colaborare

Buna ziua!
Va rog, spune-ti-mi, daca este posibil:
daca in acest moment am contact de munca pe perioada nedeterminata, cu norma intreaga, timp de lucru full time, ce posibilitati ar fi, daca as vrea sa mai lucrez si in cadrul altei firme?! ma refer la: daca se poate incheia un contract din care eu sa pot beneficia de salar din care sa mi se scada toate contributiile aferente(impozit, cas,etc),sa mi sa recunosca vechime sau se poate face doar un contract de colaborare sau prestari servicii?! din care sa am o anumita remuneratie dar fara sa mi se recunoasca vechimea?
multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Angajare sau colaborare cristina_virciu cristina_virciu Buna seara! Va rog, spune-ti-mi, daca este posibil: daca in acest moment am contact de munca pe perioada nedeterminata, cu norma intreaga, ce ... (vezi toată discuția)
Contractul de colaborare, de prestari servicii insresuma insresuma Care sunt contributiile sociale obligatorii si altele decat acestea, in conditiile legislatiei actuale(neclare), ale unei persoane fizice neautorizate care a ... (vezi toată discuția)