Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general O societate poate incheia un contract de comision, pt. ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

O societate poate incheia un contract de comision, pt. prestari servicii

O societate comerciala poate incheia un contract de comision, pt. prestari servicii cu persoana fizica? (nu este persoana fizica autorizata)
Ce impozite, taxe si contributii trebuie sa plateasca societatea? dar persoana?
Daca vreti sa detaliati putin....
Din ce am inteles eu, o persoana fizica presteaza un serviciu iar societatea ia comision.
da scz. nu am fost explicit ...
dici eu ca srl iau o lucrare si mai departe doresc sa inchei un contract de prestari servici cu o persoana fizica neautorizata pt. a i-si desfasura activitatea in finalizarea lucrari.
munca la negru, fie se autorizeaza fie il angajati ca salariat.Propietarul nu e obligat sa primesca pe proprietatea lui pe oricine-ATENTIE!