Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Se dispune suspendarea activitatii
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Se dispune suspendarea activitatii

Buna ziua! In urma unui control al GF, agentii GF au gasit un plus de casa de 113 lei pentru care au dat o amenda de 8.000 lei plus dispunerea de suspendare a activitatii. Amenda am inteles ca trebuie platita in mod normal, in termen de 15 zile, dar activitatea in cat timp trebuie sa o inchid? (am de gand sa depun contestatie, dar pana o voi depune trebuie sa inchid societatea?)
nu trebuie sa suspendati activitatea pana la solutionarea contestatiei
Din pacate inca nu am reusit sa depun contestatie...In perioada dintre incheierea procesului verbal si depunerea contestatie, societatea ar trebui inchisa?
Nimeni nici un raspuns? :( Va rog!