avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Sugerează-ne un subiect de articol propunere articol: contextul legal al relatiei ...
Discuție deschisă în Sugerează-ne un subiect de articol

propunere articol: contextul legal al relatiei angajat-angajator si felul cum poate fi afectata relatia

Buna ziua,

Dorim sa va propunem articole (sau mai multe) legate de:
-contextul relatiei legate angajat-angajator si felul cum poate fi afectata relatia de colaborare;
-responsabilitatea sociala relativ la discutarea, intre angajat si angajtor, a toturor aspectelor legate de dreptul muncii;
-varsta a treia si tinerii nostrii - doua categorii pentru care intelegerea contextului raporturilor de munca formale dintre angajat-angajator este foarte importanta de comunicat;

Sunt multe idei, daca unele dintre cele de mai sus vi se par interesante va rog sa imi dati un semn.

Numai bine,

Iulia Sara, Career Counselor (GCDF), Trainer - Active Labs
Phone: (+4) 0365 429 618
Fax: (+4) 0365 810 513
Mobile: (+4) 0745 603 278
Email: iulia.sara@activelabs.ro
www.activelabs.ro
helping you uncover your best!
Cel mai recent răspuns: ContSters59477 , utilizator 12:08, 22 Iulie 2008
Discutiile pe aceasta tema sunt interesante din punctul de vedere al unei discipline de granita care este sociologia muncii
poate reformulati si fata de ce a zis colegul meu completati si cu psihologia muncii.ar iesi ceva interesant de dezbatut

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oportunitati de cariera calina.mircea calina.mircea ELSA Bucuresti lanseaza Drum in Drept, Ghid de cariera juridica si portal de recrutare pentru studentii la drept si tinerii juristi! Intra pe ... (vezi toată discuția)
Riscuri daca nu ma prezint in instanta uk, in calitatea de martor din partea acuzarii. eu sunt in romania acum... ContSters308457 ContSters308457 Buna seara , numele meu este O , si va adresez urmaroatea intrebare de Drept International , eu fiind acuma in Romania, speta producandu- se in Anglia: Anul ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic-sau nu? sorin2561 sorin2561 As vrea sa stiu daca s-a procedat legal atunci cand seful de sectie din intreprindere a trimis o parte din angajati acasa,spunandu-le ca datorita lipsei ... (vezi toată discuția)