Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vreau sa inchiriez un apartament de servici
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vreau sa inchiriez un apartament de servici

Am o firma,sunt pe profit si as vrea sa stiu ,daca inchiriez un apartament de servici9pentru firma),ma pot deconta cu cheltuielile lui(chirie,utilitati,etc,) din profitul obtinut de fima?Sau cum pot face?
Pe baza contractului de inchiriere puteti deconta ch. cu utilitatile,chiria si alte ch. care sunt necesare obtineri de venituri in firma.
In contract sa se stipuleze la clauze ca suportati ch cu utilitatile si altele neprevazute.
Cum imi recomandati sa inchei contractul ? Direct pe firma sau pe persoana fizica (in calitate de administrator al firmei ?). Sfatuiti-ma !!!
Cu respect ,Cezar
Contract de inchiriere il faceti direct pe firma sa puteti deconta cheltuielile cu utilitatile.