Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Revin in legatura cu concediile din fondul de ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Revin in legatura cu concediile din fondul de accidente de munca si boli profesionale

Din normele de aplicare a Legii 346/2002 republicata am inteles ca recuperarea se face de la casa de pensii din zona unde se afla angajatorul., dar nu stiu ce ar trebui sa depun la ei pentru recuperarea sumelor care au reprezentat indemnizatiile de concedii medicale( cod indemnizatie 04).Eu am depus declaratiile aferente lunilor si exemplarul roz de la concedii medicale .Precizez acestea le-am depus la Casa de Pensii .Concediile medicale cu cod indemnizatie 04 se depun la casa de pensii.
Trebuie să mergeţi la casa de pensii să întrebaţi ce acte mai trebuiesc. Sigur mai trebuie şi un centralizator, o cerere tip .
multumesc frumos o sa merg acolo personal .