avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contestatie in anulare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contestatie in anulare

Buna ziua,
Care este termenul limita pentru a introduce o contestatie in anulare impotriva unei decizii pronuntata in 2 iunie la litigii de munca
Va multumesc mult!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:20, 7 Iunie 2011
dar care este motivul pt care vreti sa introduceti contestatie in anulare? nu ati fost citat legal in recurs?
Da, acesta e motivul si nu stiu in cat timp pot face aceasta contestatie in anulare de la pronuntare si care sunt sansele de reusita
2 luni si aveti mari sanse sa vi se admita contestatia.
athe a scris:

2 luni si aveti mari sanse sa vi se admita contestatia.


De unde ati scos acest termen de 2 luni pentru a se depune contestatia in anulare?
si atunci in cat timp se poate face contestatie in anulare de la pronuntare?
Multumesc mult

Alte discuții în legătură

Termen contestatie in anulare cristiancs cristiancs Dupa 9 luni de la hotararea unei curti de apel se poate face contestatie in anulare? Trebuie sa indeplinesc anumite conditii daca au trecut mai mult de 15 ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare georgelgica georgelgica Mi s-a respins contestatie in anulare ca tardiva, desi m-am incadrat in termenul de depunere. Decizia atacata cu contestatie era irevocabila. Hotararea ... (vezi toată discuția)
Contestatie in anulare katalyn katalyn buna seara! am si eu un proces care s-a judecat si in recurs, deci am o hotarare definitiva si irevocabila. pana cand pot face o contestatie in anulare (am ... (vezi toată discuția)