Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... probleme de munca,discriminare si maltratare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

probleme de munca,discriminare si maltratare

nu stiu ce sa mai fac si an ce parte sa o iau?am probleme mari la munca.lucrez an spania de 3ani cu acte an tot acest timp am fost pus an fata unei discriminari si maltratare de catre seful de echipa asta pana cand am suferit o depresie si lam dat an judecata,bine anteles ca am pierdut din cauza mai multor persoane mari ancepand de la inspectoru munci pana la ultimu angajat al fabrici pentru ca fabrica(patronu)ia cumparat pe toti inclusiv judecatori nu stiu ce sa mai fac si la cine sa apelez ca nu mai am ancredere an nimeni va rog sa ma ajutati sau un indiciu unde pot sa apelez va multumesc ADRIAN VA ROG SAMI RASPUNDETI PE ADRESA titeadrian@hotmail.com

In cazul apariţiei unor conflicte de muncă in Spania cetăţenii români se pot adresa urmatoarelor institutii:
- Inspectia Muncii si Securitatii Sociale spaniola (Inspeccion de Trabajo y Seguridad Social), sediul central sau directiile teritoriale si provinciale.
Sediul Central: Calle Agustin de Bethancourt, 4, 28003 – Madrid
Tel: 0034 91 363 00 00 / Fax: 0034 91 363 0678
E- mail: webitss@mtin.es / http: www.mtin.es

- Ministerul de Interne-Directia Generala de Politie (Ministerio del Interior-Direccion de la Policia y de la Guardia Civil)
Adresa: Avda Pio XII 50-E 28016, Madrid
Tel.: (91) 302-41-91; [ link extern ]

- Filiala sindicatului la care este afiliat, ai caror juristi si avocati il pot consilia si ii pot inclusiv apara interesele (Union General de los Trabajadores – UGT: www.ugt.es / Comisiones Obreras – CCOO: www.madridsindical.es).

- Tribunalul national – www.poderjudicial.es

Vedeti si Ghid pentru lucratorul roman in Spania
[ link extern ]