Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere salariata in concediu medical pt sarcina si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere salariata in concediu medical pt sarcina si lauzie

Buna ziua,
Sunt in cele 126 de zile de concediu pt sarcina si lauzie.Mai am 84 de zile,si la servici se fac restructurari si vor sa imi restructureze postul. este legal? si pe al fetei ce a fost angajata pe per. det in locul meu.
Desfiintarea postului o pot face in timp ce sunteti in concediu de maternitate , nu pot sa va concedieze pe perioada concediului, exceptie facand concedierea pentru motive ce intervin ca urmare a reorganizarii judiciare, a falimentului sau a dizolvarii angajatorului, in conditiile legii.