Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general se poate repartiza profitul pe 2 ani
Discuție deschisă în Contabilitate în general

se poate repartiza profitul pe 2 ani

Buna seara!
Astazi am aflat ca vechea contabila nu a repartizat profitul de pe anii 2005 - 2006. Repartizarea profitului pe anii anteriori s-a facut in 2007, iar profitul a fost repartizat pe dividende.
Va intreb daca a fost corect repartizat profitul pe anii 2005 - 2006. La un control ce se poate intampla?
Va multumesc mult!
Buna seara
Niciodata contabilul nu repartizeaza profitul din initiativa sa.
Doar face note contabile .
Destinatia profitului o stabilesc asociatii .
Ce au stabilit asociatii la sedintele aga de repartizare ale profitului in acei ani ?
Problema este ca vechea contabila nu m-a intrebat nimic, doar contabila noua mi-a spus acum ca profitul nu a fost repartizat. Ce se poate intampla in cazul unui control?
E ciudat ... in fine ...
Ce scrie in hot. aga de la vremea respectiva ?
Trebuie sa le gasiti anexate la bilanturile anilor respectivi .
Functie de ce gasiti acolo, reluam discutia .