Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cum o scot la capat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cum o scot la capat?

:(lucrez la o firma nationala ca ag de vanzari si in 2010 am luat o teapa, am vandut o marfa facturata pe firma x la o alta firma, am incasat banii care trebuia sa ii dau firmei x dar nu am mai putut sa ii predau ca i-am pierdut. firma x nu stia de factura, si eu am tot vandut si acoperit factura din urma. in fine. pe scurt am marfa facturata pe o firma de care ea nu stie, facturile nu sunt stampilate si acum firma la care lucrez a aflat de ele. e o suma mai mare si nu o pot scoate peste noapte. astept un sfat. nu s-a facut chitanta deci cred ca delapidarea iasa din calcul. ce pot face?#-o
problema se pune daca facturile eliberate de tine sau incasate...nu imi este clar nu au fost inregistrate in contabilitate..aici e cea mai grava problema....este problema daca exista o factura intre 2 societati si una o inreg si cealalta nu....in ceea ce priveste debitul intelegete cu firma sa ii dai treptat..e cel mai bine
bafta