avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 460 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Contributia de asigurari sociale de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Contributia de asigurari sociale de sanatate

DACA SUNT ANGAJAT CU SFERT DE NORMA, BENEFICIEZ DE ASIGURARE DE SANATATE IN PROPORTIE DE 100% SAU DOAR IN PROPORTIE DE 25% ?
MULTUMESC.
Cel mai recent răspuns: viopopa1 , utilizator 18:43, 24 Iunie 2011
NU EXISTA ASIGURARE DE 25 % DACA SUNTETI ANGAJAT PLATITI ASIGURARE CARE ESTE 5.5 % DIN SALAR , DECI BENEFIACIATI 100 LA 100 DE ASIGURARE .
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa- ce impozite si taxe trebuiesc platite ceauranuc ceauranuc In Martie am semnat un contract de munca cu o firma de Recrutare Internationala care m-a trimis in Berlin sa lucrez. Deoarece trebuie sa fiu 'independent' la ... (vezi toată discuția)
Traducator lilyanna lilyanna pentru un traducator care are deja contract individual de munca, si cand obtine si ceva venituri din traduceri, ce contributii are de platit? (vezi toată discuția)
Asigurare de sanatate mariacoman mariacoman buna ziua. daca nu sant angajat si nu am nici o sursa de venit sant obligata sa platesc contributie la asigurari de sanatate pe perioada aceasta? stiu ca nu ... (vezi toată discuția)